NASZ DOM TO ŚWIETNA BAZA WYPADOWA NA POBLISKIE ATRAKCJE RABKI ZDRÓJ I OKOLIC

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią pięknych zdjęć I propozycją zwiedzania naszej okolicy.

Rabka - Zdrój - miasto w woj. małopolskim,w powiecie nowotarskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Rabka-Zdrój.Położona jest w Kotlinie Rabczańskiej,na wysokości 500-560 m. n,p,m.,u ujścia potoków Poniczanki, Słonkii Skomielnianki do Raby.

W okresie letnim polecamy piesze wycieczki korzystając z wielu znakowanych szlaków turystycznych i rowerowych wiodących w Gorce i Beskid Wyspowy. Proponujemy odwiedzenie jedynej działającej na naszym terenie Pracowni Garncarskiej. Dzieci mają możliwość samodzielnego wykonania prac. W odległości 20 minut znajduje się ośrodek jazdy konnej, basen kąpielowy, oraz Park Zdrojowy z placem zabaw dla dzieci, wypożyczalnią rowerów i kortami tenisowymi.

W sezonie zimowym zachęcamy do odwiedzenia lodowiska, toru saneczkowego lub jednego z wielu wyciągów narciarskich znajdujących się na tym terenie. Oferujemy również usługi kompleksowe w postaci nauki jazdy na nartach, dowozu do wyciągów oraz zaopatrzenia w odpowiedni sprzęt narciarski.

Rabka nazywana jest „Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu Wojewoda Małopolski.W tym samym roku utworzono w Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce Muzeum Orderu Uśmiechu, obecnie przeniesione do nowej siedziby na terenie rodzinnego parku rozrywki „Rabkoland” ( 40 min. marszu od Domu Wczasowego BENIA". Tam też znajduje się Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości.

Uwaga! Dzieci i wczasowicze w czasie pobytu w DW BENIA posiadające skierowanie od lekarza rodzinnego na ambulatoryjne leczenie sanatoryjne mają możliwość bezpłatnie korzystać z zabiegów leczniczych w miejscowym Zakładzie Przyrodoleczniczym PPU Rabka Zdrój.

DOM WCZASOWY BENIA 


 

DOM WCZASOWY

BENIA